RadyoBALFM.COM – Blog Sayfasına Hoşgeldiniz

Venezuela’da Maduro hükümeti ile muhalefet anlaştı

28.11.2022
77

Venezuela hükümeti ve ABD dayanaklı muhalefeti, Birleşmiş Milletler (BM) insani yardım programı kapsamında mutabakata vardığı, ABD’nin de ülkeye …

Venezuela’da Maduro hükümeti ile muhalefet anlaştı
Rate this post

Venezuela hükümeti ve ABD dayanaklı muhalefeti, Birleşmiş Milletler (BM) insani yardım programı kapsamında mutabakata vardığı, ABD’nin de ülkeye yönelik kimi petrol yaptırımlarını hafifletmeyi kabul ettiği belirtildi. Meksika’nın Meksika City’de imzalanan muahede ile yola çıkan, fakirler için sıhhat, yiyecek ve eğitim programlarını finanse etmek için BM tarafından yönetilen bir fon oluşturma konusunda uzlaşarak sakladıkları.

CHEVRON’A ‘SİNİRLİ’ İZİN

Norveç’in arabuculuğunda yapılan görüşmelerin akabinde muahedeye Venezuela Lideri Devleti Nikolas Maduro, muhalefet yöneticisi Juan Guaido ve ABD tarafı oyuncusu imza atıldı tabir edildi.

AA’nın aktardığına dair tavsiyeler, Joe Biden yönetimi de içinden geçiş yine aralarındaki yeni müzakereleri hızlandırmak maksadıyla Venezuela’ya yönelik kapsamlı petrol cezalarını hafiflettiği açıklandı. ABD Hazine Bakanlığı’nın, mutabakata dayanak için petrol cihazı Chevron’a Venezuela petrollerini çıkarma konusunda sonlu biçimde kaldıkları bildirildi.

MADURO: MUAHEDE, VENEZUELALARIN BARIŞI İÇİN

Maduro, muhalefet ile Meksika’da yine başlayan diyalog görüşmelerinin ismine ‘yeni bir sayfa açtığını’ söyledi. Twitter hesabından muhalefetle imzalanan topluluklar muahedeyi paylaşan Maduro, “Başkanlığının bulunduğu Bolivarcı Hükûmet ile muhalefetin oluşturduğu Üniter Platformu içinde tartışmayı tekrar barındırmak, AB’ye gerçek ilerlemek için yeni bir sayfa açtı. Bu mutabakat, Venezuelalıların barışı ve iyiliği amaç amaçlı” amacı. (DIŞ HABERLER)

Gazete Duvar

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak Gösterilmeden İzinsiz Yazılar Paylaşılmamaktadır.Telif Hakkı Olan Yazılar için İletişim Kurmanızı Rica Ederiz.

FORUM - ACİL BİLGİSAYARCI - SOHBET - K - Teknoloji - Footer Link - Footer Link