RadyoBALFM.COM – Blog Sayfasına Hoşgeldiniz

Qualcomm’dan Apple’a Rakip Uydu Tema Özelliği

07.01.2023
122

Qualcomm, bugün yaptığı lansmanda Apple’ın uydu hattı karşısında karşı karşıya olması beklenen Snapdragon Uydu ekranının görünümü.

Qualcomm’dan Apple’a Rakip Uydu Tema Özelliği
Rate this post

iPhone 14 ailesiyle birlikte tanıtılan “ Uydu Bağlantısı ”özelliği, aslında çok kolay deneyimlere sahip olmalarıyla değerli bir özellikti. Acil devreye alma olarak çekmediği yerlerde gezegenimizin yörüngesindeki uyduları kullanarak bir araya getirebildiğiniz.

Ancak bu özellik yalnızda belli modellerde ve sonlu tatillerde acil durum anında kullanım yönlendirmesi. Özelliğin çalışabilmesinde büyük rol oynayan Qualcomm ise bu özelliği geliştirerek tüm paylaşımlar içinKullanılabilir duruma getirdi.

Her vakit her yerde çalışan uydu ilişkisi özelliği: Snapdragon Uydu

iPhone 14’lerde uydu bağlantı özelliği için kullanılan X65 çipinin üreticisi olan Qualcomm, uydu bağlantı tablosuna sahip çiplerin tasarımına ve üretim haklarına sahip olan tek marka. ABD’li çip üreticisi bugün yaptığı tanıtımda ise yeni nesil Android telefonlarda uydu bağlantısına sahip olabilirsiniz Aslanağzı Uydu adlı yapıyı duyurdu. Lakin özelliği Apple’ın uydu kontağı özelliğinden biraz farklı çalışıyor.

iPhone’larda bulunan uydu ilişkisi özelliği yalnızca acil bölüm ve bir aradaki bir baz istasyonuna bağlanamadığı bölüm aktifleştirilebiliyor. Ayrıyeten bu özellik sadece iMessage üzerinden kullanabiliyorsunuz . Qualcomm Satellite ise bu özelliği geliştiriyor ve veriniz kapalı olduğu süre boyunca uyduyla ilişki kurabiliyorsunuz. Buna ek olarak Qualcomm Satellite özelliği Samsung Bildiriler, Google İletiler dahil SMS tabanlı ileti uygulamalarına ek olarak WhatsApp, Telegram ve Facebook Messenger dahil 3. parti iletileşme uygulamalarında da kullanabiliyorsunuz . Lakin doğal ki uydu fiyatları bu ömürlerinde onlara bir bildirim atamıyorsunuz, sadece kişilere ulaşmak içinkullanıyorsun.

Qualcomm yetkililerini kapsayante olan bu büyümeye sahip olan Android telefonların 2023’ün ikinci yarısı piyasaya sürüleceğini açıkladı. Ayrıyeten bu özellik de gözlemciler uydu kayıtları bir sonraki etapta makul bir şekilde boşaltma.

Webtekno

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak Gösterilmeden İzinsiz Yazılar Paylaşılmamaktadır.Telif Hakkı Olan Yazılar için İletişim Kurmanızı Rica Ederiz.

FORUM - ACİL BİLGİSAYARCI - SOHBET - K - Teknoloji - Footer Link - Footer Link