RadyoBALFM.COM – Blog Sayfasına Hoşgeldiniz

Musk’a yeni şok! Twitter, Avrupa’da yasaklanabilir

01.12.2022
31

Twitter AB kaidelerini yerine getirmezse Avrupa’da yasaklanabilir. AB’den gelen açıklama yeni, Musk’ı endişelendirecek.

Musk’a yeni şok!  Twitter, Avrupa’da yasaklanabilir
Rate this post

Popüler sosyal medya platformu heyecan , Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra radikal değişikliklere gitti. Avrupa Birliği ise şirketin yeni sahibini kurallara uymaması için uyardı. Twitter, AB’nin dijital içerik maddesine uymazsa Avrupa’da yasaklanabilir.

AB’den Elon Musk’a Twitter uyarısı

Sky News’te yer alan haberlere yolculuklar, Avrupa Birliği’ne bağlı ülkeler Twitter’ın yazışma verilerini inceleyin. AB Sanayi Yöneticisi Thierry Breton, Elon Musk ile yaptığı toplantıda Twitter’ın kanunlara uyması gerektiğini söyledi.

İddialara geçiş Breton, Twitter’ın eski haftalarda Avrupa Parlementosunda kabul edilen Dijital Hizmetler Act’na bağlı kalmak zorunda tabir etti. Örneğin, yasaklanan hesapların “keyfi” doğumunun tekrar açılması gerekiyor. Ayrıyeten platformun kapsamlı bir kontrole tabi bölme işlemleri.

AB Sanayi Yöneticisi Thierry Breton, Elon Musk ile Twitter’ın tüm yollarını yerine getirmek zorunda olduğunu söyledi. “Twitter’ın yapması zorunlu olması gereken yerde çok iş var. Şeffaf kullanıcı siyasetleri uygulamalı, içerik oluşturma hazinesi ölçülü çerçeveli ve tabir mükemmelliği mükemmel” dedi.

Elon Musk’ın uzun yolculuğuna karşı çıkış tasarımı ve belli kişilere yönelik gayeli reklamcılık AB’nin de alımında. Dijital Hizmetler Yasası’na rehberlik eden, hükümetlerin merkezi düzenleme paylaşım platformundan kaldırılmalıdır.

Konuşmanın sonucu ise Breton ve Musk’ın ortak bir karara vardığı belirtildi. Rapora sığınma AB, Twitter’ın kurallarına uygunluğunu kıymetlendirmek için gelecek yıl bir “stres testi” uygulayacak. Şirket, test sağlamazsa çeşitli cezalara maruz kalır.

Siz bu bahisler hakkında ne yaşıyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Shiftdelete

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak Gösterilmeden İzinsiz Yazılar Paylaşılmamaktadır.Telif Hakkı Olan Yazılar için İletişim Kurmanızı Rica Ederiz.

FORUM - ACİL BİLGİSAYARCI - SOHBET - K - Teknoloji - Footer Link - Footer Link