RadyoBALFM.COM – Blog Sayfasına Hoşgeldiniz

Karadeniz’de avlanan yaklaşık 9 kiloluk kalkan balığı 5 bin liraya satıldı

19.03.2023
13

Sinop kıyılarında avcı taban balıkçıların ağlarına 6,6 ile 8,8 kilogramlık dev kalkan balıkları bulundurur. Yaklaşık 9 kilogram gelen dev kalkan balığı 5 bin TL’ye satıldı.

Karadeniz’de avlanan yaklaşık 9 kiloluk kalkan balığı 5 bin liraya satıldı
Rate this post


Karadeniz ‘de Sinop kıyılarında taban avıyla uğraşan balıkçılar, yükü 6,6 ile 8,8 kilogram ile birkaç adet yaklaşık 2 kilogram gelen kalkan balığı yakaladı. Tezgahta kilo fiyatı 600 TL’ye satış görevlisi 8,8 kiloluk kalkan balığı 5 bin TL’ye, 6,6 kiloluk balık ise yaklaşık 4 bin TL’ye İstanbul’dan bir götürüldü.

“KİLOGRAMİNİ 600 TL’DEN VERDİK”

Fiyatların Ramazan düşmesini kurbanlarını anlatan balıkçı Mert Kanal, “Bir tanesi 8 kilo 800 gram, bir tanesi 6 kilo 600 gram geliyor. Kilogramını 600 liradan verdi. 8 kilo 800 gram gelen 5 bin TL’ye ulaştı. Bir balık 5 bin TL. Umarız fiyat Ramazandan sonra biraz düşer.Ramazan tutkunları kapalı, iftar sofralarında da balık da tercih edilmiyor, onun için fiyatları düşecek” diye konuştu.

“BU SENE ÇOK ÂLÂ GİDECEK”

Balıkçı Zeki Kanal ise kıyı balıkçılığı döneminin hoş geçeceğini iddia sonsuza kadar belirterek, “Bu sene çok âlâ gidecek, durum o denli görünüyor. 3-4 yıldır azdı lakin bu sene görmek üzere bol olacağa gidiyor” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İktisat

Haberler.com

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak Gösterilmeden İzinsiz Yazılar Paylaşılmamaktadır.Telif Hakkı Olan Yazılar için İletişim Kurmanızı Rica Ederiz.

FORUM - ACİL BİLGİSAYARCI - SOHBET - K - Teknoloji - Footer Link - Footer Link