RadyoBALFM.COM – Blog Sayfasına Hoşgeldiniz

Güney Koreli batarya üreticisinden Koç anlatımı

10.01.2023
18

Güney Koreli batarya üreticisi SK On, Koç Holding ve Ford ile paydaşlık konusunda şimdi karar alınamadığını açıkladı. Şirket görüşmelerine son verilip verilmemesi konusunda da son kararın şimdi alınmadığını belirtti.

Güney Koreli batarya üreticisinden Koç anlatımı
Rate this post

Güney Koreli elektrikli araç bataryası üreticisi SK On, Türkiye’de Koç Holding ve Ford ile iştirak kurma konusunda şimdi karar vereceğini açıkladı.

Koç Holding, Mart kökenli kelam konusu iki şirketle birlikte elektrikli araçlarda kullanmak üzere Ankara’da batarya üretim düzenini bulmak için nihai olmayan muahede sonuç.

Güney Kore’nin Dong-A İlbo gazetesinde, isimsiz bir kaynağa dayandırılan haberde, zayıf makro ekonomik şartlar nedeniyle SK On şirketinden vazgeçtiği tabir oldu.

SK On tarafından yapılan yazılı olarak taahhüt, “Mart 2022’deki bağlayıcı olmayan mutabakattan bu yana Türkiye’de katılım sertifikası kıymetlendiriyoruz lakin şimdi kıymetlendirme tamamlamadı. Müzakerelere son verilip verilmemesi üzerine son karar şimdi alınmadı” denildi.

Koç Holding, Ford ve SK On, 2025 yılında üretime geçecek ve yılda 30-45 gigavat (GWh) hacim batarya üretecek fabrika kurulumunu değerlendiriyorlardı.

Bloomberg HT

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak Gösterilmeden İzinsiz Yazılar Paylaşılmamaktadır.Telif Hakkı Olan Yazılar için İletişim Kurmanızı Rica Ederiz.

FORUM - ACİL BİLGİSAYARCI - SOHBET - K - Teknoloji - Footer Link - Footer Link