RadyoBALFM.COM – Blog Sayfasına Hoşgeldiniz

Emin Alper imzalı ‘Kurak Günler’den fragman

29.11.2022
31

Emin Alper’in yeni sineması “Kurak Günler”den fragmanı yayınlandı. Sinema, bir süretir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni …

Emin Alper imzalı ‘Kurak Günler’den fragman
Rate this post


Emin Alper’in yeni sineması “Kurak Günler”den fragmanı yayınlandı. Sinema, bir süretir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye lideri Selim ve avukat oğlu Şahin, lokal gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı dışarıdaki partiler mevzu içeriyor.

Dünya prömiyeri 75. Cannes Sinema Festivali’nin ‘Belirli Bir Bakış’ sonunda gerçekleşti, Türkiye prömiyeri ise 59. Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nde yapan “Kurak Günler” Antalya’dan En Düzgün Direktör, En Güzel Erkek Oyuncu, En Uygun Yardımcı Erkek Oyuncu ve En Düzgün Müzik başta olmak üzere toplam 9 mükafatla döndü. 33. Ankara Sinema Festivali’nden de En Uygun Sinema, En Düzgün Senaryo, En Âlâ Erkek Oyuncu, Düzgün En Yardımcı Bayan Oyuncu, En Yeterli Yardımcı Erkek Oyuncu, En Güzel Kurgu mükafatlarını alan sinema, Avrupa’nın Oscarları olarak yaşanan Avrupa Sinema Ödülleri’ En Yeterli Kurgu mükafatını da kazandı.

Son olarak Kabahat ve Ceza Sinema Festivali’nden Heyet Özel Mükafatı ve Seyirci Mükafatı alan sinemanın oyuncu takımında Selahattin Paşalı, Ekin Koç, Erol Babaoğlu, Fazilet Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz yer alıyor.

Gazete Duvar

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak Gösterilmeden İzinsiz Yazılar Paylaşılmamaktadır.Telif Hakkı Olan Yazılar için İletişim Kurmanızı Rica Ederiz.

FORUM - ACİL BİLGİSAYARCI - SOHBET - K - Teknoloji - Footer Link - Footer Link