RadyoBALFM.COM – Blog Sayfasına Hoşgeldiniz

Apple’dan gizli ekranlı telefon patenti!

19.03.2023
9

Yakın vakitte açıklama yeni ekranlı telefon üreticisinin tanıtması beklenen Apple’dan değerli bir atılım geldi.

Apple’dan gizli ekranlı telefon patenti!
Rate this post

Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlardan birleşen popülerliğini artırıyor. Bu mevzuda Samsung başını çekerken, Xiaomi, Oppo, Vivo ve Google Pixel ise ödeme ekranlı telefon görüşmeli olmak istiyor. Başka yandan Apple imzalı açıklama ekranlı telefon ise merakla bekleniyor.

Apple, toplu ekranlı telefonların meselelerini çözüyor

Yakın vakitte açıklama yeni ekranlı telefonunu tanıtması beklenen Apple’dan değerli bir atılım geldi. Teknoloji devinin yaptığı patent inceleme ile katlanabilir ekranlı bilgisayarlar için büyük bir sorun oluşturabilecek durumu çizmeye çalıştığınızı görüyoruz.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi internet sitesinde ortaya çıkan bir patent, Apple’ın yeni telefonunu düşürmelere karşı nasıl koruyacağının önüne seriyor. “Kendiliğinden kapanabilen ekran ve düşme kontrolü ile ekran müdafaa denetimi” isimli patent ismiyle birlikte merkez tahlili tekniği de sunuyor.

Patentin isminden de açıklamak üzere, cihazların içinde bulunan ivmeölçer gibisi bir sensör bulunacak. Sensörlü, iPhone’un içerdiğinü algıladığı vakit telefonu hızlı bir şekilde kapatacak. Bu sayede bakım kontrolü nedeniyle zayıflamanın ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Apple’ın aldığı patentte, yerden yeti kadar yüksek olmayan noktalar ise, çalıştırma sistemi büsbütün kırılmayabileceği notu düşmüş durumda. Lakin bu durumda bile Apple, düzenin bir boyutunu koruyacağının gökyüzünü çiziyor. Bu ağızdan belli ölçülerde geliyor zira 180 derece açık bir sürüm çok daha fazla hasar alacağını iddia etmek sıkıntı değil.

Apple’ın gizli ekranlı telefonu hakkında bir süre tasarruf etmeye devam ediyor. Şirketin yeni patenti ise anlaşma tanıtım geçmişine yakın vakitte elde edebileceğinin niteliğidir. Apple’ın ‘iPhone Fold’ modeli ise 2025 yılında tanıtılacak.

Katlanabilir ekranlı telefonların sayısı günden güne artarken, Apple da bu pazara arşınlı bir biçimde girecek gibi görünüyor. Pekala siz Apple imzalı kaplama telefon modeli ve patent işlemleri hakkında ne belgeleri var? Görüşlerinizi yorumlarınızla paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kaynak Gösterilmeden İzinsiz Yazılar Paylaşılmamaktadır.Telif Hakkı Olan Yazılar için İletişim Kurmanızı Rica Ederiz.

FORUM - ACİL BİLGİSAYARCI - SOHBET - K - Teknoloji - Footer Link - Footer Link